na to, że jest to bardzo wygodny dla pacjentów. Laserowe leczenie zębów jest bowiem bezbolesne. Można spodziewać się, że w przyszłości będzie to bardzo popularna metoda leczenia ubytków, ponieważ obecnie wielu pacjentów obawia się wizyt u stomatologa właśnie ze względu na bolesność zabiegów stomatologicznych. Te alternatywne metody leczenia zębów na razie są dość mało rozpowszechnione głównie ze względu na to, że nie jest to jeszcze do końca sprawdzona metoda, ale za kilka lat z pewnością będziemy świadkami prawdziwej rewolucji w stomatologii.
Już od najmłodszych lat jesteśmy przyzwyczajani do tego, że należy szczególną wagę przykładać do troski o własne uzębienie. Oczywiście, jest to korzystne dla naszego samopoczucia, ponieważ regularne wizyty u dentysty mogą sprawić, że zabiegi dentystyczne będą mniej bolesne. Istnieje również dodatkowa zaleta regularnych przeglądów stomatologicznych – przede wszystkim możemy zaoszczędzić w ten sposób wiele pieniędzy. Okazuje się bowiem, że rzadsze wizyty u dentysty wpływają na częstsze konieczności na przykład leczenia kanałowego, które jest bardzo drogie. Warto więc pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu swojego uzębienia.
Sposób na krzywe zęby
Czasem nasze zęby mimo wielu starań nas nie zadowalają. Nie wynika to z ubytków w nich, widocznych przebarwień czy pokruszonego szkliwa, a bardziej prozaicznej przyczyny ? nie układają się w idealnie prosty sposób. W tym wypadku potrzeba nam fachowej pomocy ? możemy odzyskać idealne ułożenie uzębienia.
Wsparcie ortodonty ? które może być łączone z usługami dentystycznymi ? sprawia, że zostaną dobrane odpowiednie do naszej sytuacji środka radzenia sobie z zaistniałymi trudnościami. Może to być na przykład dobrze dobrany aparat, który działając na przestrzeni tygodni czy miesięcy doprowadzi w końcu nasze zęby do upragnionej postaci.
Wszelkie obawy są jak widać zbyteczne ? profesjonalne usługi sprawiają, że nawet najbardziej denerwująca deformacja może zostać zażegnana, a my będziemy cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Wystarczy jedynie kilka wizyt, aby skonsultować właściwy dobór metody i rozpocząć naprawę tego, co nas nie satysfakcjonuje ? to nic strasznego czy niekomfortowego.
O protetyce
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna